[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
مشخصات فایل
نویسندهآلن دوباتن
تعداد فایل4
پسوند فایلmp3
حجم(مگابایت)75 مگابایت
تاریخ انتشار ۱۱ مهر ۱۳۹۸
تعداد بازدید 174بازدید
قیمت 10000 تومان
خرید و دانلود محصول
تعداد فروش : 0 بدون دیدگاه دسته بندی : , لینک : https://cafeariel.ir/?p=3376

در کتاب صوتی جستارهایی در باب عشق اثر آلن دوباتن، با مفهوم عشق از دید فلسفی آشنا می‌شوید. این اثر به عنوان راهنمایی مفید در جهت گرفتن تصمیم‌های درست و جلوگیری از اشتباهات احتمالی در یک رابطه‌ی عاطفی به شما کمک می‌کند.

بعضی کلمات وجود دارند که در بیان و در نوشتار بسیار ساده هستند و حروف کمی دارند اما جهت درک آن باید جملات زیادی را کنار هم قرار بدهیم تا معنای دقیق آن را بفهمیم. عشق یکی از این کلمات است که روانشناسان، فلاسفه و نویسندگان بسیاری را مجبور کرد تا در مورد آن تحقیق و مطالعه کنند و آثاری درباره‌ی آن بنگارند. یکی از این نویسندگان آلن دوباتن (Alain de Botton) است.

جستارهایی در باب عشق (Essays In Love) داستان زن و مردی را شرح می‌دهد که به صورت اتفاقی در پروازی کنار هم قرار می‌گیرند، گفت‌و‌گویی کاملا معمولی میان آن‌ها شکل می‌گیرد، بیشتر به هم توجه می‌کنند و بعد از پایان پرواز نیز تصمیم می‌گیرند همدیگر را مجددا ببینند. در ادامه‌ نیز این زن و مرد بیشتر با هم آشنا می‌شوند، سعی می‌کنند همدیگر را تحت‌ تاثیر قرار دهند و کارهایی برای هم انجام دهند. رفته رفته عاشق می‌شوند و دیگر جنبه‌های این رابطه خود را به تصویر می‌کشند. هم‌چنین درگیری‌ها و فراز و نشیب‌هایی را تجربه می‌کنند و… .

شاید شما این قصه را بارها در زندگی روزمره خود دیده یا شنیده باشید. داستانی که می‌تواند کمک کند تا از چاله‌هایی که شاید در یک رابطه درگیر آن شده باشید، نجات پیدا کنید.

آلن دوباتن نیز در این راه از آغاز همه‌ی احساسات، رفتارها، واکنش‌ها و هر آنچه که در یک رابطه عاشقانه مهم و قابل توجه است را زیر نظر می‌گیرد و به بررسی آن می‌پردازد و در آخر آن را در قالب داستانی جذاب و دل‌نشین قرار می‌دهد. او با استفاده از ایده‌های زیبای ویتگنشتاین، ارسطو، گروچو مارکس و سارتر این داستان عاشقانه‌ی بسیار خلاقانه و پر جزئیات را به نگارش درآورده و از دریچه‌ی فلسفه بررسی کرده است.

آلن دوباتن نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون در ۲۰ دسامبر ۱۹۶۹ در سوئیس متولد شد و اکنون ساکن بریتانیا است. او در کتاب‌های خود به شرح موضوعات گوناگونی به شیوه‌ای فلسفی با تاکید بر ارتباط آن با زندگی روزمره می‌پردازد. از مهم‌ترین آثار برجسته‌ی او می‌توان به «تسلی بخشی‌های فلسفه»، «هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند»، «هنر سیر و سفر»، «سیر عشق»، «یک هفته در فرودگاه» و… اشاره کرد.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی جستارهایی در باب عشق می‌شنویم:

«آیا زیبایى به عشق جان مى‌بخشد یا عشق به زیبایى؟ آیا چون من عاشق کلوئه بودم او زیبا بود، یا چون او زیبا بود من او را دوست مى‌داشتم؟ در حالى که افراد زیادى ما را احاطه کرده‌اند (در حالى که عشق‌مان دارد پشت تلفن حرف مى‌زند یا رو در رو به ما دروغ مى‌گوید و به او زل زده‌ایم) شاید از خودمان بپرسیم چرا میل‌مان جذب این چهره خاص، این دهان یا بینى و گوش خاص شده، چرا این خم گردن یا چاه زنخدان توانسته این چنین از آزمون ما براى کمال و زیبایى سربلند کند؟ هر کس که عاشقش مى‌شویم به آزمون زیبایى پاسخ متفاوتى مى‌دهد و همزمان موفق مى‌شود که تعریف جدیدى از جذابیت به گونه‌اى اصیل و منحصر به فرد، همانند منظره‌ى رخسار خودش تصویرنمایى کند.»

«سؤال چرا دوستم ندارى؟ به همان اندازه‏‌ى سؤال چرا دوستم دارى؟ نامعقول و بى‏‌جواب است. در هر دو مورد در چارچوب آگاهانه‌‏ى روابط عاشقانه غافل مى‌‏شویم، و در برابر این واقعیت که عشق موهبتى است که به ما هدیه شده و یا موهبتى است که سزاوارش نیستیم و با پرسیدن این گونه سؤال‌‏ها از یک طرف، مجبوریم به سوى تکبر کامل تمایل پیدا کنیم و یا از طرف دیگر، به سوى فروتنى و حقارت مطلق حرکت نماییم: عاشق فروتن مى‏‌پرسد، چکار کردم که سزاوار عشق نباشم؟ من که کار بدى نکردم. عاشق سرخورده اعتراض مى‏‌کند، چکار کردم که عشق از من دریغ شد؟ و متکبرانه ادعاى مالکیت بر یک موهبت را دارد که هیچ‌کس سزاوارش نیست و فقط به او تعلق دارد. در پاسخ این دو پرسش کسى که عشق را به ارمغان آورده در مقابل این دو سؤال فقط مى‏‌تواند جواب بدهد، چون تو، تو هستى، پاسخى که معشوق را به نحوى خطرناک و غیرمنتظره میان احساس خود بزرگ‌‏بینى و افسردگى محصور مى‌‏سازد. عشق ممکن است با یک نگاه جان بگیرد، اما با همان سرعت زایل نمى‏‌شود. کلوئه حتما این نگرانى را داشت که حرف زدن یا حتى جدا شدن از من تصمیمى عجولانه باشد، چون ممکن بود در عوض به رابطه‌‏اى جایگزین برسد که از این یکى بهتر نباشد. پس این جدایى آهسته، آهسته رخ مى‏‌نمود، عاطفه همیشه به تدریج اتصالِ خود به معشوق را سست مى‏‌کند. اکنون در عمق حس مسئولیت نسبت به کسى که زمانى محبوب نازنینى بود در خود احساس گناه به همراه داشت، مثل ته مانده‏ى مایعى نفرت‏ انگیز در ته ظرف، که باید خالى شود.»

فهرست مطالب

فصل اول: تقدیرگرایی
فصل دوم: بت‌سازی
فصل سوم: معنای دیگر اغوا
فصل چهارم: اصالت
فصل پنجم: ذهن و جسم
فصل ششم: مارکسیسم
فصل هفتم: نت‌های ناکوک
فصل هشتم: عشق یا لیبرالیسم
فصل نهم: زیبایی
فصل دهم: عشق گویا
فصل یازدهم: در او چه می‌بینید؟
فصل دوازدهم: شکاکیت و ایمان
فصل سیزدهم: صمیمیت
فصل چهاردهم: تایید من
فصل پانزدهم: دمدمی مزاجی قلب
فصل شانزدهم: سعادت هراسی
فصل هفدهم: انقباض‌ها
فصل هجدهم: تروریسم ها عاشقانه
فصل نوزدهم: ورای خوب و بد
فصل بیستم: تقدیرگرایی روانی
فصل بیست و یکم: خودکشی
فصل بیست و دوم: عقده مسیح
فصل بیست و سوم: حذف
فصل بیست و چهارم: درس‌های عشق
۱۰۰۰۰ تومان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
محصولات مرتبط

درباره ما

کافه آریل در تاریخ 23 آذرماه 1397 با هدف رواج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زمینه انگیزشی راه اندازی شده است .

119
تعداد محصولات
4
تعداد مقالات
357
تعداد کاربران
2
تعداد دیدگاه ها
119
تعداد محصولات
4
تعداد مقالات
357
تعداد کاربران
2
تعداد دیدگاه ها
کافه آریل
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تمامی حقوق برای کافه آریل محفوظ است