عضویت
    ورود
×
شما اینجا هستید :
[کل: 1 میانگین: 5]
مشخصات اثر
نویسنده هاروکی موراکامی
مترجم (مترجمین) عزیز حکیمی
پسوند فایل pdf
حجم دانلود 458 کیلوبایت
تاریخ انتشار ۱۳۹۹/۱۲/۱۲
کد کوتاه 31504
تعداد بازدید 1020بازدید
21فروش
0تومان

«سامسای عاشق» ادامه مسخ کافکا است . در این رمان ، گریگور سامسا ( شخصیت اصلی مسخ) از موجودی دیگر مسخ و انسان شده است ؛ یعنی روندی ۱۸۰ درجه مخالف با روند داستانی مسخ که یک انسان در آن، تبدیل به سوسک می‌شود. در خلال سطور «سامسای عاشق» متوجه می‌شویم که گریگور حشره بوده و حالا تبدیل به انسان شده است. فضاسازی و خانه‌ای که سامسا در آن خود را می‌یابد، با فضای تنگ و بسته خانه گریگور «مسخ» تفاوت دارد و نسبت به آن دارای حالت گشایش و فراخی است. سامسایی که موراکامی قصه‌ مسخ‌اش را روایت می‌کند، در پایان حتی عاشق یک دختر جوان خمیده و قوزی می‌‌شود. با این‌که دختر زیبا نیست و قوز دارد، اما سامسای تازه انسان‌شده، عاشق‌اش می‌‌شود؛ لقمه‌ای اندازه دهان خودش (چون خودش هم بدن خوش‌اندامی ندارد)، و تازه پایان داستان، شروعی برای شناخت انسان، دنیای اطرافش و عشق است. شاید موراکامی خواسته در مقابل «مسخ» بگوید این‌گونه هم می‌شد یا می‌شود؛ یا به عبارت دیگر، از این طرف هم می‌توان مسخ شد یا شخصیت داستانی را مسخ کرد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«زن با لحن محزونی گفت: عجیب است نه ؟ دوروبر ما همه چیز دارد می رود روی هووا، ولی هنوز بعضی ها نگران یک قفل شکسته اند. بعضی ها هم اینقدر وظیفه شناسند که می ایند برای تعمیر… ولی شاید درستش همین باشد، همین سر و کله زدن با خرده ریزها. همین وظیفه شناسی و درستکاری که ما داریم، حالا که نیاز دارد سر و ته اش هم می آید، عقل مان را سر جایش نگه داشته».

 

قبل از این کتاب ، باید کتاب مسخ فرانتس کافکا را مطالعه کنید برای دانلود کلیک کنید

رایگان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

1. لینک های دانلود پس از پرداخت قابل استفاده می باشند ، لطفا ایمیلتان را به صورت صحیح وارد کنید تا بتوانیم پس از خرید با شما در ارتباط باشیم .

2. لطفا هنگام خرید فیلترشکن خود را خاموش کنید .

3. در خرید پستی ، اطلاعات پستی و شماره تماس خود را با دقت وارد نمائید .

4. دانلود کتاب و رسانه در وبسایت کتاب کافه آریل کاملا نیم بها می باشد .

کتاب و رسانه های مرتبط
مشاهده کتاب ها و رسانه های زیر پیشنهاد می شود
تمامی حقوق محفوظ می باشد © 1401-1398
پشتیبانی واتساپ : 02191016305 ، پاسخگویی از 9 الی 24