[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
مشخصات فایل
نویسندهپویا عزیزی
پسوند فایلpdf
حجم(مگابایت)1.7 مگابایت
تاریخ انتشار ۱۱ آبان ۱۳۹۸
تعداد بازدید 76بازدید
قیمت 0 تومان
خرید و دانلود محصول

کتاب Mojezat Quran معجزات علمی و تاریخی قرآن به چگونگی علل و عوامل پیدایش کائنات و هستی به عظمت خالق جهان پی برده می شود . کتابی که در این قسمت میتوانید دانلود کنید کتاب معجزات علمی و تاریخی قرآن است. با خواندن این کتاب متوجه میشوید که بسیاری از کشفیات و نظریات علمی که انسان کشف کرده است، در قرآن نیز وجود دارد و بطور اختصار (و نه مبسوط) به آنها اشاره شده است. نشان میدهد که بزرگترین کشفیات علمی بشر در قرآنی که حدود ۱۴۰۰ سال پیش نازل شده، آورده شده است.نظریات و علومی مثل نظریه بیگ بانگ که میگوید جهان از یک انفجار بزرگ بوجود آمده- نظریه انبساط جهان- شکل گیری ستاره ها و کهکشانها از گازهایی پر حرارت به شکل دود- اینکه خورشید از خودش نور دارد ولی نور ماه از خودش نیست- توصیف مدار حرکت کره ماه- آفرینش تمام موجودات از آب- حرکت خورشید و ثابت نبودن آن- حرکت زمین، جهت حرکت آن و شکل کروی آن- اینکه مرد جنسیت نوزاد را تعیین میکند نه زن- تشریح مراحل مختلف تکامل جنین- وجود زوجیت در تمام اشیا و قانون زوجیت عام اشیا- اشاره قرآن به وجود مرکز دروغگویی در قسمت جلوی مغز و بسیاری مطالب علمی دیگر که همه در قرآن آمده است. تمام این مطالب در زمان حضرت محمد و در زمانی که بشر در سطح علمی پایینی بوده است، بوسیله قرآن کریم نازل شده است تا معجزه قرآن را بیش از پیش آشکار کند.

آدم با خواندن این مطالب به بزرگی و عظمت قرآن و دین اسلام پی میبرد و با عمق جان به درستی و حقانیت قرآن و صحبتهای آن پی میبرد و میفهمد که ما مسلمانها چه گنجی در دست داریم و از خواندن و عمل به آن غافلیم. این مطالب میتواند نشان دهد که وقتی علوم امروزی در قرآن هست پس سایر حرفهای قرآن از قبیل: به وقوع پیوستن قیامت و دنیای ابدی و ورود انسانها به بهشت یا جهنم هم درست است.

بنابر این مطالب علمی که در بعضی سوره ها مشاهده می شود و علم امروزی پس از قرن ۱۴ به درستی آنها پی برده است تنها برای اثبات حقانیت و ایمان آوردن افراد به درستی قرآن و پیروی از آن به عنوان کتاب نازل شده از سوی خداوند است. بنابراین هدف از تهیه این جزوه و یا سایر مطالبی که با عنوان معجزات قرآن نوشته می شود صرفا برای ایمان آوردن به صحت قرآن, علاقمندی به قرآن و در نهایت ترویج قرآن برای مطالعه مفاهیم و استفاده از آن در زندگی روزمره می باشد.

نکته مهمی که وجود دارد آن است که اگر حضرت محمد (ص) یا فردی دیگر قرآن را نوشته بود, همانطوری که در زمان صدر اسلام بسیاری این تهمت را به پیامبر می زدند, هرگز نمی توانست مطالب علمی فراوانی در موضوعات مختلف از جمله کیهان شناسی, آفرینش هستی و موجودات مختلف, پزشکی و غیره داشته باشد که قرن ها بعد از اکتشاف و اثبات شود . اگر پیامبر خودش این کتاب را نوشته بود چگونه می توانست در آیات اولیه سوره الروم پیش بینی کند که در طی ۳ تا ۹ سال آینده سپاه روم بر ایران غلبه خواهد کرد . تنها کافی بود این پیشگویی درست از آب در نیاید و آن وقت همین مطلب برای اثبات ادعای کذب پیامبر و برچیده شدن دین و مذهب وی کافی بود.

معجزات ذکر شده در قرآن اعم از علمی و یا غیره به منظور این است که بسیاری از انسان های امروزی که معجزات پیامبران را تنها در کتاب ها و فیلم ها دیده اند نشان دهد که همین الان نیز مهجزه پیامبر خاتم (ص) قابل مشاهده است و هر زمانی که مایل باشیم می توانیم این معجرات را مشاهده کنیم .

رایگان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
محصولات مرتبط

درباره ما

کافه آریل در تاریخ 23 آذرماه 1397 با هدف رواج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در زمینه انگیزشی راه اندازی شده است .

53
تعداد محصولات
3
تعداد مقالات
93
تعداد کاربران
2
تعداد دیدگاه ها
53
تعداد محصولات
3
تعداد مقالات
93
تعداد کاربران
2
تعداد دیدگاه ها
کافه آریل
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تمامی حقوق برای کافه آریل محفوظ است