عضویت
    ورود
×
شما اینجا هستید :
[کل: 2 میانگین: 5]
مشخصات اثر
نویسنده رافائل ای.لوپز-کورو
پسوند فایل pdf
حجم دانلود 2.34 مگابایت
تاریخ انتشار ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کد کوتاه 80765
تعداد بازدید 413بازدید
0فروش
40000تومان 18000تومان

نویسنده در کتاب “زن درون” به بررسی ای عمیق و انسان شناسانه  در مفهوم زن و زنانگی و تغییر و تحولات آن در مسیر تاریخ می پردازد . در این گذرگاه ، نویسنده نگاهی به مقوله پیدایش مذاهب از دیدگاهی روانکاوانه و نقش مذاهب در شکل گیری گرایشی یکسو نگرانه ، مرد برتر پندارانه ،  و یا به تعبیر نویسنده آلت مدارانه در تاریخ بشر دارد .

نویسنده تحول تاریخی زن را از زمان پیدایش انسان تا هم اکنون ، به سه مرحله اساسی تقسیم می کند . مرحله اول مرحله ای است که زن از دنده چپ مرد آفریده شده است ، مسبب رانده شدن او از بهشت و گم شدن بهشت ابدیش شناخته می شود ، دسیسه چینی و توطئه گری شاخصه وجودی اوست ، و اندام فریبنده و شیطانی او مرد را همواره به گناه آلوده است ؛ تعابیری که زن را نیز با احساس گناه پر کرده است و موجب شده است که او با انتخاب  رفتاری مازوخیستی به تطهیر خود بپردازد . رفتاری که  در طی قرنها به اشتباه خصیصه ذاتی زنان پنداشته شده است .

مرحله دوم مرحله ای است که زن از تعریف بدوی زنانگی فاصله گرفته، صفت دسیسه چینی و توطئه گری را وانهاده است و از آزادی های فردی و جنسی برخوردار شده است، ولی ناخرسند از زنانگی خود به رقابت با مرد می پردازد و رهایی خود را در همانند شدن بیشتر با مردان  جستجو می کند. آنچه که در برخی از جنبش های فمینیستی دیده می شود آنجا که رفتار مردانه رفتاری ایده آل شمرده می شود و حمله به زنانگی و اندام او تشویق می شود تا زن هر چه بیشتر مشابه مردان شود.همه جوامع در حال حاضر بنا به موقعیت  فرهنگی خاص خود در یکی از دو مرحله تحول تاریخی زن، اشاره شده در بالا،  قرار می گیرد.

مرحله سوم، اما،  مرحله ای است که زن زنانگی را در خود تحسین می کند و در عین آنکه به تفاوتها و ویژگی های منحصر بفرد خود باور دارد خود را هم شان و هم رتبه همتای مردش می داند.  در این مرحله است که زن نه تنها خود به رشد و کمال می رسد بلکه در این رهگذر به رشد و تکامل مرد نیز کمک می کند. رشد و کمالی که زن و مرد را قادر می سازد که بهشت افسانه ای گمشده خود را بر روی زمین و با آگاهی و بصیرت شکل دهند.

از دیدگاه نویسنده بشر برای دست یافتن به این مرحله مسیری پر پیچ و خم و طولانی و شاید قرنهایی را پیش رو دارد، مسیری که کوشش و همراهی هر دو یعنی هم زن و هم مرد را می طلبد .

۱۸۰۰۰تومان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

1. لینک های دانلود پس از پرداخت قابل استفاده می باشند ، لطفا ایمیلتان را به صورت صحیح وارد کنید تا بتوانیم پس از خرید با شما در ارتباط باشیم .

2. لطفا هنگام خرید فیلترشکن خود را خاموش کنید .

3. در خرید پستی ، اطلاعات پستی و شماره تماس خود را با دقت وارد نمائید .

4. دانلود کتاب و رسانه در وبسایت کتاب کافه آریل کاملا نیم بها می باشد .

کتاب و رسانه های مرتبط
مشاهده کتاب ها و رسانه های زیر پیشنهاد می شود
تمامی حقوق محفوظ می باشد © 1401-1398
پشتیبانی واتساپ : 02191016305 ، پاسخگویی از 9 الی 24