عضویت
    ورود
×
شما اینجا هستید :
[کل: 5 میانگین: 4.8]
مشخصات کتاب / رسانه
نویسنده مارتین هایدگر
مترجم (مترجمین) سیاوش جمادی
شابک 978-964-311-723-8
پسوند فایل pdf
حجم دانلود 21.05 مگابایت
تاریخ انتشار ۱۴۰۰/۰۶/۲۰
کد کوتاه 62673
تعداد بازدید 887بازدید
1فروش
15000تومان 7000تومان

هایدگر در کتاب هستی و زمان  Being and Time تحلیلی از هستی آدمی ارائه میدهد . به باور هایدگر ، هستی مفهومی پیچیده و مبهم ندارد که نتوان آن را شرح داد ، برعکس ، هستی بسیار ساده و ملموس است ولی فقط معدودی از افراد که سرشتی پاک و دیدی شفاف دارند ، می‌توانند آن را درک کنند . هستی برای هایدگر نه خداست و نه در ساحت جهان خلاصه میشود . اما هستی وابسته به زمان است و انسان موجودی زمان‌ مند است .

هایدگر مفهوم مرگ و ماهیت میرایی آدمی را کلید درک تمام مفاهیم فلسفی می‌داند . انسان در هر زمان و مکانی در مواجهه با چیزها ، نیاز به تفسیر و توضیح پدیده‌ها دارد . از دید هایدگر حقیقت همان چیزی است که خود آدمی از حضورش در مکان و زمان درمی‌ یابد . چنین جهانی عینی نیست و بیشتر بر پایه‌ی تجربه‌ی زیست آدمی شکل گرفته است . آدمی خالق هستی نیست ولی خود را درون هستی می‌ یابد . از نظر هایدگر طبیعت نیز درون هستی قرار گرفته و تقدمی بر انسان ندارد. او مخالف نظر فیلسوفان پیشین خود است که آدمی را مخلوق طبیعت می‌دانستند و هستی را بر اساس مفاهیمی کیفی و کمی توصیف می‌کردند .

کتاب هستی و زمان اثری ناکامل است . هایدگر قصد داشت پس از ارائه‌ ی مقدمه‌ای از مفهوم هستی ، در جلد دوم مباحث اصلی آن را شرح دهد ولی هرگز فرصت تکمیل آن را نیافت .

۷۰۰۰تومان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید
ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

1. لینک های دانلود پس از پرداخت قابل استفاده می باشند ، لطفا ایمیلتان را به صورت صحیح وارد کنید تا بتوانیم پس از خرید با شما در ارتباط باشیم .

2. لطفا هنگام خرید فیلترشکن خود را خاموش کنید .

3. در خرید پستی ، اطلاعات پستی و شماره تماس خود را با دقت وارد نمائید .

4. دانلود کتاب و رسانه در وبسایت کتاب کافه آریل کاملا نیم بها می باشد .

کتاب و رسانه های مرتبط
مشاهده کتاب ها و رسانه های زیر پیشنهاد می شود
تمامی حقوق محفوظ می باشد © 1401-1398
پشتیبانی واتساپ : 02191016305 ، پاسخگویی از 9 الی 24