شما اینجا هستید :
[کل: 1 میانگین: 5]

هشدار : لطفا قبل از خرید کتابهای پستی ، با کلیک بر روی این دکمه ، استعلام موجودی کتاب مورد نظرتان را از پشتیبانی بگیرید
مشخصات کلی
نویسنده :عباس معروفی
شابک :964-311-392-2
پسوند فایل :pdf
حجم(مگابایت)1.50 مگابایت
ترافیک مصرفی : نیم بها
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
کد کوتاه : 28954
تعداد بازدید : 646بازدید
0فروش
23000تومان

«دریاروندگانِ جزیره آبی‌تر» مجموعه داستانهای کوتاه عباس معروفی (۱۳۳۶) ، نویسنده نامدار ایرانی است . این کتاب خود از چهار بخش تشکیل شده و هر بخش دربردارنده چند داستان کوتاه است و کل کتاب ۳۳ داستان را شامل می‌شود . «عطر یاس»، «آخرین نسل برتر» ، «برش‌های کوچک» و «چند داستان دیگر» نامهای این بخش‌ها هستند و دو بخش نخست پیش از این به صورت کتاب‌های جداگانه‌ای منتشر شده بودند .

در یکی از داستان‌های کوتاه این کتاب می‌خوانیم :

«مرد چند بار کف دست‌هاش را به هم کوبید و به انعکاس صدا گوش داد. خوب بود. خندید. یکی دو بار دور خودش چرخید و باز کف زد. از کپرهای روبرو چند زن و بچه بیرون ریختند و با اخم به او خیره شدند. یک خروس پرید روی دیوار و بی‌توجه به معرکه طول دیوار را پیمود. پیرمردی با دوچرخه از کوچه‌ای در آمد و از همان گوشه میدانچه به کوچه دیگری پیچید. مرد باز کف زد. آن‌هایی که بر تخت جلو قهوه‌خانه نشسته بودند دست از چای و قلیان کشیدند و محو تماشای او شدند. و صدای دریا از دور می‌آمد.

بعدها «جمعه» می‌گفت آن روز آن‌قدر حواسش پرت شده که وقتی به قلیانش پک زده فهمیده است که آتش از مدت‌ها پیش خاموش شده بوده. برادرش «دوشنبه» با کف دست زده بود پس کله‌اش و گفته بود: «حیرون چی؟ حیرون اون نامرد گشنه بودی؟ خاک بر اون…»

عبدالقاسم به مرادعلی قهوه‌چی گفته بود که چایش چای نبوده، کانادا بوده. و او جواب داده بود که می‌خواستی زودتر بخوری. صبح که نمی‌ریزند، شب بخورند!»

۲۳۰۰۰تومان – خرید
شما هم دیدگاهی ارسال کنید

1. لینک های دانلود پس از پرداخت قابل استفاده می باشند ، لطفا ایمیلتان را به صورت صحیح وارد کنید تا بتوانیم پس از خرید با شما در ارتباط باشیم .

2. لطفا هنگام خرید فیلترشکن خود را خاموش کنید .

3. در خرید پستی ، اطلاعات پستی و شماره تماس خود را با دقت وارد نمائید .

4. دانلود کتاب و رسانه در وبسایت کتاب کافه آریل کاملا نیم بها می باشد .

تمامی حقوق محفوظ می باشد © 1400-1398
پشتیبانی واتساپ : 02191016305 ، پاسخگویی از 9 الی 24